Miasteczko ruchu drogowego

Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie ZORD. Szczególnie zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli.

 

UWAGA!

  • do godziny 15:30 swoją obecność trzeba uzgadniać wcześniej z pionem BRD – numery tel,: 606 69 55 40 / 731 190 590; e-mail: brd-szkolenia@zord.pl
  • po 15:30 dostęp do Miasteczka może być niemożliwy ze względu na korzystanie z niego przez szkoły jazdy.

Miasteczko Ruchu Drogowego umożliwia przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze, daje możliwość przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową lub przećwiczenie umiejętności przed wyruszeniem na wycieczki rowerowe. Na miłośników jazdy rowerowej czeka plac manewrowy z jezdniami i ścieżkami rowerowymi, sygnalizatorami świetlnymi, znakami drogowymi, skrzyżowaniami, rondem i przejazdem kolejowym.

Z Miasteczka mogą korzystać dzieci powyżej 5. roku życia. Każdy młody rowerzysta musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej i być wyposażony w kask ochronny. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru lub kasku na miejscu (tylko do godz. 15:30, liczba dostępnych rowerów oraz liczba i rozmiary kasków są ograniczone). Miasteczko stanowi istotny element w edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na jego terenie obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.